PLATFORMA BBC STUDIOS CONNECT NA MIPCOM 2020

BBC Studios uruchomiła nową wirtualną platformę, na której w trakcie trwania targów MIPCOM będzie dostępny katalog seriali, dokumentów oraz formatów wyprodukowanych przez BBC Studios.

BBC Studios Connect to nowy portal sprzedażowy oferujący międzynarodowym nabywcom wgląd w ofertę firmy, dostęp do najnowszych produkcji i niepublikowanych dotąd materiałów, a także wyselekcjonowanych kolekcji oraz szytych na miarę sesji z producentami, twórcami i obsadą.

Platforma będzie dostępna przez trzy tygodnie od 28 września i będzie zawierać sesje poświęcone najnowszym tytułom, w tym m.in.:

  • „The Pursuit of Love” – scenarzystka, reżyserka i gwiazda produkcji Emily Mortimer wraz z Lily James, Andrew Scottem, Dominicem Westem i Emily Beecham porozmawiają o tej inteligentnej, bezkompromisowej i dowcipnej adaptacji bestsellerowej powieści.
  • „A Perfect Planet” – producent serialu Huw Cordey z Silverback Films zaoferuje niesamowity wgląd i pierwsze spojrzenie na najnowszą, zapierającą dech w piersiach produkcję przyrodniczą, która powstaje już od czterech lat.
  • Zdobywca Oscara Steve McQueen omówi swoją najnowszą antologię pięciu oryginalnych filmów, które składają się na poruszającą produkcję „Small Axe”.
  • Richard Dormer i Lara Rossi dołączają do głównego scenarzysty i producenta wykonawczego Simona Allena oraz producenta wykonawczego Richarda Stokesa, aby ujawnić, w jaki sposób przenieśli na ekran „The Watch”, zainspirowany książkowymi postaciami ze „Świata Dysku” Sir Terry’ego Pratchetta
  • Wielokrotnie nagradzany reżyser Andrew Haigh i Jo McClellan, BBC Commissioning Editor, Drama opowiedzą o niezwykle klimatycznym serialu produkcji See-Saw pt. „The North Water” z Colinem Farrellem i Jackiem O’Connellem w rolach głównych.
  • Autor bestsellerów Adam Kay dołączy do reżyserki Lucy Forbes, aby opowiedzieć o zrealizowanej przez Sister Pictures adaptacji swoich wspomnień, kiedy pracował jako lekarz pt. „This Is Going to Hurt”.
  • Zespół „Top Gear” ujawni, co czeka widzów w nowej serii.
  • Producent wykonawczy Simon Heath („Line of Duty”, „Bodyguard”) porozmawia z scenarzystą Benem Richardsem („Cobra”, „Spooks”) o ich nowym serialu kryminalnym dla UKTV pt. „The Diplomat”.
  • Sesja poświęcona formatom, a w niej: „Our DNA Journey”, który podąża za dwójką celebrytów w trakcie epickiej przygody, aby poznać nieznanych członków własnej rodziny oraz niezwykle popularny teleturniej „Weakest Link”, który został sprzedany w ponad 40 krajach i jest obecnie ponownie odtwarzany w USA z Jane Lynch („Glee”).