W MONGOLII 60 NARODOWA EDYCJA „TAŃCA Z GWIAZDAMI”

BBC Studios ogłosiło sprzedaż formatu „Taniec z gwiazdami” do Mongolii. Jest to 60. terytorium, które uzyskało licencję na ten wyjątkowy format rozrywkowy, który przyciąga przed telewizory widzów na całym świecie. Wyprodukowany dla telewizji Mongol TV, 13-odcinkowy program trafi do preprodukcji w tym miesiącu i zostanie wyemitowany na początku 2021 roku.

Od czasu pierwszej lokalnej adaptacji formatu przez australijski kanał Channel 7 w 2004 roku, „Taniec z gwiazdami” stał się globalnym fenomenem, osiągając ponad 350 sezonów i 4000 odcinków w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Polska, Indie, RPA i Rosja. Program był emitowany na wszystkich kontynentach na Ziemi z wyjątkiem Antarktydy.

„Taniec z gwiazdami” jest znany na całym świecie z zapierającej dech w piersiach choreografii, charyzmatycznych paneli jurorów i rozrywki dla całej rodziny, pełnej energii, poczucia humoru, blichtru i przepychu. Znane twarze, które pojawiły się na parkiecie, to m.in. Kim Kardashian, Buzz Aldrin, a nawet książę Emanuele Filiberto z Sabaudii. Pierwszy odcinek najnowszego amerykańskiego sezonu (29), w którym jako sędziowie wystąpili nowa prowadząca Tyra Banks i Derek Hough, miał premierę w poniedziałek 14 września 2020 r., Program okazał się najlepszym programem rozrywkowym tego wieczoru i odnotował imponujący 30% wzrost widowni w grupie wiekowej 18-49 lat w stosunku do poprzedniego roku.

Format nieustannie poszukuje sposobów, aby olśnić międzynarodową publiczność i przekraczać granice:

  • W duńskiej edycji w 2019 roku jako pierwsza w historii wygrała para tej samej płci: aktor

i komik Jakob Fauerby oraz jego partner taneczny Silas Holst.

  • Holenderski mistrz paraolimpijski Bibian Mentel był pierwszą gwiazdą, która tańczyła na wózku inwalidzkim i awansowała do finału w 2019 roku, podczas gdy model Nyle DiMarco został pierwszym niesłyszącym zwycięzcą „Tańca z gwiazdami” w USA w 2016 roku.
  • W wieku 91 lat włoski aktor i reżyser Giorgio Albertazzi był najstarszym uczestnikiem programu, rywalizując we włoskiej edycji w 2014 roku.
  • Ograniczenia wynikające z pandemii w tym roku spowodowały, że produkcje wykorzystały innowacyjne i kreatywne sposoby przeniesienia programu w przestrzeń wirtualną. W Australii za pomocą zdalnych kamer sfilmowano olśniewający taniec na dachu.

Niektóre gwiazdy nie mogą się nacieszyć swoimi doświadczeniami na parkiecie. Rossy de Palma rywalizowałao trofeum we Francji i Hiszpanii, podczas gdy Pamela Anderson próbowała wygrać zarówno w wersji amerykańskiej jak i francuskiej. Alfons Haider jest jedyną osobą w historii „Tańca z gwiazdami”, która była głównym prowadzącym, prowadzącym za kulisami, sędzią i uczestnikiem w austriackiej wersji programu.

Tylko we wrześniu wyemitowano nowe odcinki programu w USA, na Ukrainie, w Finlandii, Nepalu, Norwegii i Polsce.

Polska jest drugim krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych pod względem liczby wyprodukowanych sezonów. Do tej pory powstały 24 sezony  „Tańca z gwiazdami” – w tej chwili na antenie jest 11 edycja produkowana przez Polsat (NA ZDJĘCIU), wcześniej 13 sezonów wyemitował TVN.