PIKE 2020, Łódź online: Hasło przewodnie “Nowy świat- nowe wyzwania”

Podsumowanie XV Festiwalu Kanałów Tematycznych odbyło się 1 października 2020 r. podczas Konferencji PIKE 2020, która z racji trwającej pandemii COVID-19 odbyła się on-line. Oto laureaci nagrody Tytanowego Oka.

W kategorii: Wydarzenie roku nominacje otrzymali:

 ■  STUDIOMED TV – Pierwsza polska stacja telewizyjna o zdrowiu i medycynie,

■  TVP – Eurowizja Junior – Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci,

■  TVN Grupa Discovery – Za cykl programów wspierających widzów w czasie pandemii “Pomagajmy sobie”, “Korki TV”, “Otwarte okna” oraz  “Uwaga! Koronawirus”.

 Zwycięzcą został TVN Grupa Discovery.

 W kategorii: Polska produkcja telewizyjna nominacje otrzymali:

 ■  Disney – za produkcję dla National Geographic “Korpo-racja”,

■  Polsat – za produkcję “Ultraliga Mistrzostwa Polski”,

■  Sekielski Brothers – “Zabawa w chowanego”.

 Zwycięzcą został Disney.

 W kategorii: Współpraca z operatorami zwyciężył Disney.

Znamy także zwycięzców XVII edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. W Konkursie udział wzięło 18 telewizji lokalnych i regionalnych, które zgłosiły łącznie 105 materiałów filmowych.

KATEGORIA: „MOJA MAŁA OJCZYZNA” Zwyciężyła Twoja Telewizja Morska z Wejherowa

KATEGORIA: „NEWS” Zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi

 KATEGORIA:  „ZWYCZAJNI NIEZWYCZAJNI” Zwyciężyła Telewizja Obiektyw z Krosna.

 KATEGORIA: – „SPOŁECZNIE WRAŻLIWI” Zwyciężyła audycja Telewizji Olsztyn.

 

Jak stymulować inwestycje w rozwój sieci gigabitowych i 5G, czy operatorzy są nadal potrzebni nadawcom, czy możliwy jest konsensu na rynku badań mediów? Jakie są największe wyzwania przed branżą postawiła pandemia COVID19?  To najważniejsze tematy tegorocznej edycji  konferencji PIKE 2020, jednego  z najważniejszych wydarzeń w branży mediów elektronicznych, która rusza 30 września w internecie.

Konferencje PIKE na stałe wpisały się w kalendarz branży kablowej, telewizyjnej i telekomunikacyjnej. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Konferencja PIKE 2020 „Nowy Świat – Nowe Wyzwania”, która odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2020 r. zostanie zrealizowana online.

Niezwykle bogaty program konferencji rozpocznie seria paneli omawiających stan obecny oraz przyszłość branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji w obliczu pandemii i innych wyzwań, z którymi branża będzie musiała się zmierzyć już niebawem. Kolejnym punktem będzie dyskusja operatorów z przedstawicielami Rządu oraz Regulatorów, którzy spróbują odpowiedzieć na istotne pytanie czy operatorzy są nadal potrzebni nadawcom oraz czy możliwy jest konsensus na rynku badań mediów.

Drugi dzień rozpocznie Śniadanie Liderów Telekomunikacji. Tematem spotkania będzie niezwykle ważny dla rozwoju nielimitowanego i niezawodnego internetu wysokiej przepustowości aspekt rozwoju sieci gigabitowych i 5G. Prezesi Netii, Vectry, UPC, Nexery, Huawei oraz zajmujący najwyższe stanowiska przedstawiciele T-Mobile, P4 oraz Digital Poland będą dyskutować na temat tego jak konkurować i wspólnie budować infrastrukturę szerokopasmową  oraz wprowadzać technologię 5G.

Konferencji będzie także towarzyszyć ogłoszenie wyników Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” oraz Konkursu Kanałów Tematycznych i przyznanie Nagrody „Tytanowego Oka”.

„Celem tegorocznej konferencji jest debata nad najważniejszymi zagadnieniami sektora mediów i telekomunikacji oraz wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia COVID-19. W czasie wystąpień oraz paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez liderów branży, a także podczas licznych warsztatów i prezentacji postaramy się nakreślić wizję czekającej nas nowej rzeczywistości. Jednym z ważnych tematów będzie dyskusja na temat przyszłości i znaczenia sieci gigabitowych w kontekście rozwoju infrastruktury 5G. O tym jak ważny jest szerokopasmowy dostęp do internetu mogliśmy się przekonać podczas początkowego okresu pandemii, kiedy cała Polska musiała zostać w domu i to medium stało się naszym jedynym oknem na świat” – powiedział prezes PIKE  Jerzy Straszewski.

Pełny program tegorocznej Konferencji PIKE 2020 „Nowy Świat- Nowe Wyzwania” znajduje się pod adresem: https://konferencjepike.pl/