„RYSA” I „UKŁAD” DLA AXN

Od lipca trwają, miedzy innymi w Warszawie i w Gdyni, zdjęcia do nowego serialu kryminalnego, będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta (na zdjęciu) „Rysa” oraz jej kontynuacji – „Układ”.

Pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej jest „Układ”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Na ekranie zobaczymy m.in.: Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Kingę Preis, Dawida Ogrodnika, Mariusza Ostrowskiego i Zbigniewa Zamachowskiego. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt we współpracy z Polsatem. Serial wyreżyserują: Maciej Migas, Łukasz Kośmicki oraz Leszek Dawid.