KALENDARIUM PREMIER: WRZESIEŃ

1.09 IT’S MY LIFE! TO MOJE ŻYCIE (TTV) Młodzi bohaterowie, którzy trafili pod jeden dach, poszukiwali zmiany w życiu. Przyjechali do Krakowa, do miasta studentów, knajp, imprez, ale też wielu możliwości. Jedni chcieli wyprowadzić się od rodziców i zacząć samodzielne życie, inni poszukiwali pracy, chcieli mieć własne pieniądze. Nie znali się i nigdy wcześniej się nie widzieli. We wspólnej kamienicy musieli dzielić ze sobą nie tylko kuchnię, łazienkę, ale też rachunki. Każdy uczestnik dostał jednorazowe wsparcie finansowe (kwotę odpowiadającą pensji minimalnej). Na start mieli do zapłacenia czynsz i kaucję za wynajem mieszkania. Tylko od nich zależało, czy się dogadają i jak podzielą się kosztami.

1.09 KSIĄŻĘTA GRAFIKI (ADVENTURE)  Justin i Jeremiah to dwaj przyjaciele z Tennessee, którzy porzucili wygodne życie, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu legendą w świecie sztuki ulicznej. Książęta grafiki to epicka podróż po Europie i nie tylko. Dzięki filozofii sztuki, która opiera się bardziej na ilości niż jakości, Jeremiasz i Justin z pewnością odcisną piętno na każdym mieście, w którym się zatrzymają. Jest jedna rzecz, co do której każdy może się zgodzić: są całkowicie nieprzewidywalni!

1.09 KRÓLOWA POŁUDNIA (METRO) Trzymająca w napięciu opowieść o wyjątkowej kobiecie, dla której świat narkobiznesu staje się sposobem na życie i w którym, na złość innym, bardzo dobrze się odnajduje. Czy jeden telefon może zmienić czyjeś życie o 180 stopni? Dzieje się tak w przypadku Teresy, która pewnego dnia dowiaduje się o śmierci narzeczonego, który handlował narkotykami i zginął z rąk gangsterów. Teraz ona sama stała się celem szajki. Kobieta ucieka do Hiszpanii i rozpoczyna współpracę z przemytnikiem tytoniu i haszyszu, jednak gdy również on ginie, Teresa trafia do więzienia. Podczas pożaru, który wybucha w zakładzie karnym, udaje jej się uciec. Nie jest to już jednak ta sama bezbronna i naiwna Teresa, którą znali mieszkańcy jej rodzinnego miasteczka. Teraz to świadoma wartości pieniądza oraz władzy kobieta, dla której nic już nie jest straszne.

4.09 WYCHOWANE PRZEZ WILKI (HBO GO) Serial, którego producentem wykonawczym jest Ridley Scott, opowiada o dwóch androidach, które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Kiedy religijne konflikty zaczynają zagrażać dalszemu istnieniu prężnej ludzkiej kolonii, androidy przekonują się, że kontrolowanie ludzkich wierzeń jest trudnym i niebezpiecznym zadaniem. Scott wyreżyserował dwa pierwsze z liczącej łącznie 10 odcinków produkcji, stając po raz pierwszy za kamerą amerykańskiego serialu telewizyjnego.

4.09 PGE EKSTRALIGA (ELEVEN SPORTS) PGE Ekstraliga wkracza w najważniejszą fazę sezonu 2020. We wrześniu odbędą się dwie ostatnie kolejki zasadniczej części rozgrywek, które wyłonią półfinalistów walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Szczególnie ciekawie zapowiadają się mecze z udziałem MRGARDEM GKM Grudziądz. Najpierw Gołąbki zmierzą się z mającym duże aspiracje MOTOREM Lublin, a następnie z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, której liderem jest aktualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Na drugą część miesiąca zaplanowano starcia półfinałowe. Coraz bliżej awansu do nich są najlepsze drużyny poprzedniego sezonu: broniąca mistrzostwa Polski FOGO UNIA Leszno oraz wicemistrz, BETARD SPARTA Wrocław. Wielkich emocji powinny dostarczyć konfrontacje z udziałem wielkich gwiazd tych ekip: Emila Sajfutdinowa, Piotra Pawlickiego, Macieja Janowskiego i Taia Woffindena.

5.09 PIKNIK POD WISZĄCĄ SKAŁĄ (FILMBOX PREMIUM HD) Do Australii przybywa tajemnicza i stanowcza wdowa Hester Appleyard (Natalie Dormer), która postanawia założyć szkołę z internatem dla dziewcząt z dobrych domów. W dniu świętego Walentego, 14 lutego 1900 roku, pozwala uczennicom zorganizować piknik. Miranda (Lily Sullivan), Irma (Samara Weaving), Marion (Madeleine Madden) i Edith (Ruby Rees) zrzucają swoje gorsety i wraz z nauczycielką, panną McCraw (Anna McGahan), wyruszają w dotąd nieznane miejsce. Tego samego dnia młode kobiety znikają bez śladu. Wkrótce udaje się odnaleźć tylko jedną z nich. Niestety, nie pamięta, co wydarzyło się podczas pikniku pod Wiszącą Skałą. 6. odcinkowa ekranizacja słynnej powieści Joan Lindsay zdobył 3 nagrody AFI/AACTA. Zdjęcia do serialu kręcone były w Australii m.in.: w Melbourne, Mount Macedon, rezerwacie Wisząca Skała i Werribee.

5.09 ŻEGNAJ, MÓJ SYNU (CINEMAX 2) Opowieść o trzydziestu latach z życia chińskiej rodziny i przemianach społeczno-ustrojowych, jakie dokonały się w tym kraju. Yaojun (Jingchun Wang) i Liyun (Mei Yong) byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Niestety, ich spokój został zburzony za sprawą tragicznego wypadku, w którym zginął ich ukochany syn. To wydarzenie odcisnęło ogromne piętno na całym dalszym życiu pary. Ich jedynym celem nagle stało się znalezienie wewnętrznego wyciszenia i ukojenia.

5.09 BRZYDULA (TVN 7) „BrzydUla” wraca na ekrany, a wraz z nią bohaterowie, których ponad 10 lat temu pokochała cała Polska. Od tamtego czasu życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną. Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

5.09 MARCIN DOROCIŃSKI W “ZAKĄTKU WETERANÓW” (STOPKLATKA)  Borys, Al i Bono – to tylko niektórzy bohaterowie relacji Marcina Dorocińskiego z „Zakątka Weteranów”. Wszyscy trzej to emerytowani, czworonożni funkcjonariusze, którzy z różnych przyczyn nie mogli zostać przy swoim przewodniku. „Zakątek Weteranów” to niezwykła inicjatywa, tworzona przez byłych i czynnych funkcjonariuszy policji, którzy zapewniają opiekę i leczenie psom i koniom wycofanym z powodu podeszłego wieku lub schorzeń z szeregów służb mundurowych.

6.09 SAMOCHÓD MARZEŃ ADAMA KLIMKA (TVN TURBO) Adam Klimek ma słabość do rzadkich samochodów z nietuzinkową historią. Ich własnoręczne remontowanie, przerabianie i upiększanie to jego konik! Dając drugie życie wybranym modelom, realizuje swoją pasję. Adam stawia przed sobą kolejne wyzwanie – po ośmiu latach spędzonych na przywracaniu świetności samochodów naszych widzów i remoncie ponad 200 samochodów uznał, że czas najwyższy spełnić własne marzenie.

6.06 MISZMASZ (FOX COMEDY) Losy nietypowej rodziny Johnsonów, którego główną postacią jest Rainbow Johnson, córka Paul’a i Alicji. Początek lat 80., Rainbow dorasta w hipisowskiej komunie, z daleka od cywilizacji. Po likwidacji komuny przez policję rodzice Rainbow postanawiają, że cała rodzina przeprowadzi się na przedmieścia i zacznie nowe życie. Nowa rzeczywistość to nie jedyny problem, z którym musi zmierzyć się Rainbow. Ponieważ jej tata Paul jest biały, a jej mama Alicia jest czarna, Rainbow i jej rodzeństwo zmagają się z dopasowaniem wśród rówieśników w szkole, którzy z powodu innego koloru skóry nie do końca ich akceptują. Zetknięcie z zewnętrznym światem jest szokiem dla dzieci, ale również dla ich rodziców, którzy sami muszą uporać się z nowym stylem życia i przeciwnościami, które na nich czekają. Jak Rainbow i jej rodzeństwo poradzą sobie z kryzysem tożsamości i nowymi realiami?

6.06 TERRASOMALIA (PLAYER) Zrealizowany w październiku 2019 r. dokument, przedstawia aktualny, niczym nieupiększony obraz afrykańskiego kraju kontrastów. Miejsca na mapie, w którym bród, głód i ubóstwo mieszają się z szybkim rozwojem i dostępem do nowych technologii. W reportażu natkniemy się na niesamowitych ludzi, pełnych optymizmu i pasji.  Spotkamy się m.in. z Maryam Ahmed Ali – Europejką, która przeniosła się do Somali. Obecnie pracuje w branży beauty i, jak sama mówi, jest to dla niej niezwykle dochodowy interes. Poznamy też Samirę, somalijkę wychowaną w Szwecji. Kobieta na przekór wojnie wróciła do Mogadishu i tu otworzyła kawiarnię. Zatrudnia w niej lokalne dziewczyny, aby dać im szanse na – w miarę – normalne życie. Porozmawiamy z dyrektorami szkół i nauczycielami, którzy w tych ekstremalnych warunkach nie tracą nadziei i wierzą, że dzięki edukacji można zmienić przyszłość Somalii. Wszystkim poruszającym historiom przysłucha się znany dziennikarz Jarosław Kuźniar.

6.06 WOJENNYMI ŚLADAMI DZIADKÓW (BBC BRIT) Niezwykła seria dokumentalna, w której znani hollywoodzcy aktorzy podejmują fascynującą podróż w przeszłość, by prześledzić losy swoich dziadków podczas II wojny światowej oraz dowiedzieć się, jaką rolę odegrali w trakcie tego tragicznego w skutkach konfliktu. Każdy z 4 odcinków poświęcony jest historii jednej rodziny. Śladami swoich przodków podążają: Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Helena Bonham Carter oraz Carey Mulligan. Udają się do miejsc ważnych wojennych wydarzeń związanych z losami ich rodziny – od plaż Dunkierki po obozy jenieckie w Azji. Z jakimi dylematami zmagali się ich przodkowie? Jakie decyzje musieli podjąć? Bohaterowie poszukują odpowiedzi na wiele trudnych pytań dotyczących bolesnej przeszłości oraz losów swoich dziadków w czasach wojennej zawieruchy. Każdy z odcinków serialu to osobna opowieść przedstawiająca, jak sześć wojennych lat na zawsze odmieniło rodzinne dzieje i wpłynęło na losy całego świata.

6.09 AMBASADY LUKSUSU (TVN STYLE) Kino na środku oceanu, apartament na rafach koralowych, restauracja znajdująca się sześć metrów nad ziemią? A może degustacja włoskiego wina w sercu malowniczej Toskanii i przejażdżka legendarnym kabrioletem po urokliwych uliczkach? Wspólnie z Justyną Adamczyk odwiedzimy zaplecza najwystawniejszych hoteli świata.

6.09 #JESTEŚMYDLADZIECI (POLSAT NEWS) W programie Fundacji Polsat widzowie poznają niezwykłych bohaterów, dzieci i ich rodziców, którzy opowiedzą o codziennych zmaganiach ze swoimi wyzwaniami jakimi są różnego rodzaju schorzenia. Nie zabraknie doskonałych specjalistów, którzy walczą o zdrowie i życie małych pacjentów oraz informacji edukacyjnych o tym jak zapobiegać problemom zdrowotnym dzieci.Program prowadzi Bartosz Kwiatek.

 

7.09 RAJ NA ZIEMI- OSTATNIA NADZIEJA (PLANETE+)  Wyjątkowy układ biologiczny na Kostaryce czyni to miejsce idealnym dla najwyższych lasów górskich w Ameryce Środkowej oraz najbardziej rozległych, chronionych lasów chmurowych w regionie. Tereny charakteryzujące się wspaniałymi okazami przyrody zamieszkują rzadko spotykane gatunki zwierząt: jaguary, czepiaki, wyjce i tapiry. Jednocześnie co roku zatrzymuje się tu ponad dwieście gatunków ptaków wędrownych.

8.09 SYN MARNOTRAWNY (FOX) Kryminolog Malcolm Bright (Tom Payne) jest nieprześcigniony w tropieniu zabójców. Co sprawia, że doskonale wie jak myślą i potrafi przewidzieć ich kolejny ruch? Prawdopodobnie ma to zapisane w genach po swoim ojcu… seryjnym mordercy, znanemu szerzej jako „Chirurg” (Michael Sheen). Malcolm walczy z nękającymi go koszmarami z przeszłości oraz tajemnicami rodzinnymi, pomagając rozwiązać zagadki, których nikt inny nie potrafi rozwikłać. Zmagając się z problemami psychicznymi, manipulującą matką i ojcem zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym, Malcolm wraz z nowojorską policją stara się zapobiec morderstwom. Wygląda na to, że ucieczka przed zbrodnią nie jest jednak możliwa.

8.09 JEFFREY EPSTEIN: JEGO WSZYSTKIE OFIARY (CRIME+ INVESTIGATION POLSAT)  Wśród światowych elit ten fakt był tajemnicą poliszynela. Siatka handlująca ludźmi i jeden człowiek w centrum uwagi. Setki ofiar. Kto wiedział, kto udawał, że niczego nie widzi, kto pomógł mu się wywinąć? W przeciwieństwie do Jeffreya Epsteina jego ofiary nadal żyją i borykają się ze skutkami traumatycznych doświadczeń. Czteroodcinkowy serial dokumentalny bada sprawę Epsteina, zawiadującego światową siatką handlu nieletnimi dziewczętami, które zdobywał dla siebie oraz grupy bogatych i potężnych przyjaciół. Zarządzał tym procederem ze swoich luksusowych domów w Nowym Jorku, Palm Beach, Nowym Meksyku, Paryżu i na Karaibach. Zarzucono mu, że wykorzystywał własne bogactwo i wpływy do zatajenia prowadzonej działalności. Podczas pobytu w więzieniu Epstein popełnił samobójstwo. Stało się to 10 sierpnia 2019 roku i w tym samym dniu ofiary pedofila straciły szansę, by stawić czoło swemu oprawcy i doczekać sprawiedliwego wyroku. W filmie opowiadają o tym, co je spotkało. Dowiadujemy się też, jak Epstein doszedł do tak ogromnych pieniędzy i znajomości z osobami, które prawdopodobnie go chroniły, a także o przebiegu jego aresztowania i zaskakującej śmierci.

9.09 KING OF THE COURT (SPORTKLUB) Rozgrywane na boisku Jaarbeursplein w Utrechcie zawody będą nie tylko pierwszą popandemiczną imprezą w Holandii, ale też premierowym siatkarskim turniejem od ponad pół roku. Poprzednie zawody najwyższej światowej rangi to turniej FIVB Beach Volleyball World Tour, który rozegrany został na początku marca w Dausze. Od tamtej pory wszystkie zaplanowane imprezy zostały odwołane. Teraz siatkarze wracają do gry, a wydarzenie to widzowie w Polsce zobaczą wyłącznie na antenie Sportklubu.
9.09 PROLOG (AXN) Doktor Daniel Harrow, patolog sądowy za nic ma wszelkie autorytety. Jest inteligentny i błyskotliwy, a przy tym bardzo skuteczny w swojej pracy. Za punkt honoru postawił sobie poznanie prawdy o wszystkich swoich zmarłych pacjentach. Jest zdeterminowany, by każdej ofierze dać głoś i ujawnić, co było przyczyną jej śmierci, dzięki czemu potrafi rozwiązać nawet najbardziej nieprawdopodobne sprawy. Po postrzale pod koniec pierwszego sezonu Harrow wraca do pracy i stawia czoła kolejnym kryminalno-medycznym zagadkom, jak tajemnicza śmierć skoczków spadochronowych czy zmumifikowanego pracownika budowy.

9.09 PROJEKTANTKI NA START (HGTV) Cztery architektki i projektantki wnętrz z HGTV staną do wyjątkowo zaciętej walki w branżowym konkursie. Leanne Ford, Jasmine Roth, Mina Starsiak Hawk i Alison Victoria mają po cztery tygodnie i 175 tys. dolarów na przekształcenie czterech świeżo zbudowanych, pustych domów w tej samej dzielnicy w architektoniczne perełki na sprzedaż. Panie muszą być szybkie, kreatywne i zdeterminowane, by wygryźć pozostałe rywalki. Główną zasadą jest brak zasad, a one nie przebierają w środkach. Architektka, której projekt zachwyci ekspertów od nieruchomości, a także zwiększy całkowitą wartość domu, zdobywa prawo do nazwania ulicy swoim nazwiskiem!

9.09 ZRÓB PORZĄDEK Z THE HOME EDIT (NETFLIX) Clea Shearer i Joanna Teplin z The Home Edit wiedzą, jak utrzymać w domu porządek. Stają więc do walki z bałaganem.

9.09 TRYGONOMETRIA (BBC FIRST) Gemma i Kieran od lat tworzą kochającą się parę. Ona prowadzi kawiarnię, on jest ratownikiem medycznym. Koszty życia w Londynie są jednak coraz bardziej przytłaczające, prowadzenie własnego biznesu niełatwe, a wynajmowane mieszkanie mocno obciąża budżet. By poprawić swoją sytuację finansową, para postanawia przyjąć lokatora. Z chwilą pojawienia się uroczej Ray między trojgiem zawiązuje się nietypowa relacja. To coś więcej niż przyjaźń. Teraz wszystkie części układanki zdają się do siebie pasować. Czy życie w trójkącie jest możliwe?

10.09 INGA LINDSTROM: SŁODKA NAMIĘTNOŚĆ (ROMANCE TV) Historia Hilli, która rozpoczyna swoją wymarzoną pracę jako cukiernik w ekskluzywnym hotelu, gdzie poznaje nowozatrudnionego recepcjonistę Jonasza. Hilla odrzuca jego zaloty, ponieważ od dłuższego czasu związana jest z innym mężczyzną. Tymczasem w hotelu coraz częściej dochodzi do kradzieży. Podejrzenia padają na Hillę, ponieważ ma najkrótszy staż pracy.

10.09 TERROR: DZIEŃ HAŃBY (AMC) O sadzona w realiach II wojny światowej, nowa odsłona serialowej antologii utrzymanej w klimacie pełnego napięcia horroru. Fabuła tej części skupia się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka, mającej na celu
zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

 

11.09 ZDROWE DZIECIAKI (STUDIOMED TV) Premiera nowego polskiego serialu poświęconemu rehabilitacji oraz zdrowiu dzieci , a w nim m. in. porady ekspertów pokazujące aspekty prawidłowej postawy i rehabilitacji dzieci oraz informacje, np. w jaki sposób powinno się nosić plecak, jak siedzieć przy biurku.  Ponadto praktyczne porady jak bawiąc się monitorować prawidłowy rozwój oraz ukształtowanie dziecka.

11-13.09 POGROMCY DUCHÓW (AXN) Pierwsze dwie części filmu Pogromcy duchów zarobiły do dziś ponad 290 mln dolarów na całym świecie. W rankingu American Film Institute 100 najlepszych filmowych amerykańskich komedii pogromcy znaleźli się na 28 miejscu, wyprzedzając takie tytuły jak Gliniarz z Beverly czy Good Morning, Vietnam. Pogromcy duchów to również ogromny rynek gier komputerowych, kreskówek, gadżetów oraz park rozrywki. Po ponad 30 latach oczekiwania powstał film Ghostbusters. Pogromcy duchów. W trzeciej odsłonie mega hitu z lat 80-tych do walki z duchami staną kobiety.

11-14.09 PUCHAR NIEMIEC (EUROSPORT) Od piątku do poniedziałku widzowie zobaczą na antenach Eurosportu cztery mecze pierwszej rundy Pucharu Niemiec, w których zagrają m.in. Hertha Berlin, RB Lipsk, Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund. Spotkania komentować będą Mateusz Borek i Edward Durda, a ekspertami podczas transmisji będą Sławomir Chałaśkiewicz i Maciej Terlecki. Wszystkie 32 mecze pierwszej rundy dostępne będą na żywo w Eurosport Playerze.

11.09 LALIGA SANTANDER (ELEVEN SPORTS) Hiszpańska ekstraklasa będzie pierwszą z czołowych lig piłkarskich, która rozpocznie sezon 2020/21. Zapowiadają się wielkie emocje, bo Real Madryt będzie chciał potwierdzić świetną formę po tym, jak w poprzednich rozgrywkach sięgnął po swój pierwszy od trzech lat tytuł mistrza kraju. Z kolei FC Barcelona od samego początku będzie robić wszystko, by odzyskać trofeum utracone na samym finiszu ubiegłego sezonu. Wspomnianą dwójkę postara się pokonać trzeci z gigantów hiszpańskiego futbolu – Atlético Madryt.W drużynie Królewskich obok dotychczasowych gwiazd takich jak Karim Benzema czy Sergio Ramos będzie występować niezwykle utalentowany Martin Ödegaard. Z kolei w barwach Barçy oprócz Leo Messiego i spółki zaprezentuje się pozyskany latem Miralem Pjanić. Ponadto ekipę z Katalonii poprowadzi nowy trener Ronald Koeman, były legendarny zawodnik Barcelony, z którego powrotem wiązane są wielkie nadzieje. Natomiast Atléti w okienku transferowym wykupiło z Chelsea FC skutecznego napastnika, Álvaro Moratę. Która z hiszpańskich potęg zaimponuje formą na początku rozgrywek?

12.09 WSPANIALI LUDZIE (TV4) Wstrząsające wyznanie przestępcy, który przeszedł całkowitą metamorfozę i spotkanie z księdzem porywającym za sobą młodzież rapem o niezwykłym przesłaniu.  
O tym,  jak  – mimo tragicznych przeżyć, z jakimi musieli się zmierzyć  – odnaleźli swoją drogę, która daje nadzieję i inspiruje innych, w szczerych, prostych i wzruszających słowach opowiadają gospodarzowi programu, Mariuszowi Węgłowskiemu.

12.09 GENIALNE DZIECIAKI (FOX COMEDY) Jak wychować trójkę Genialnych dzieciaków, gdy samemu ledwo co skończyło się liceum? Cay i Mike to rodzice czwórki dzieci, z czego trójka najstarszych z nich to certyfikowani geniusze. Najstarszy z rodzeństwa, 16-letni Brian jest geniuszem matematycznym, który zdaje sobie sprawę, że jest mądrzejszy od swoich rodziców, co przyprawia im sporo kłopotów wychowawczych. Jego 15-letnia siostra Nicole jest poliglotką, która z łatwością potrafi zmanipulować rodziców, by dostać to, co chce. Najmłodszym geniuszem jest 10-letni Marc, uzdolniony muzycznie introwertyk, który chce zostać nowym Beethovenem. Jedynym nieprzejawiającym geniuszu dzieckiem jest ośmioletnia Leila i tylko ją rodzice są w stanie zrozumieć.

12.09 DEZERTER (EPIC DRAMA) Lato 1944 r. Walter, młody, niemiecki żołnierz, walczy w wojnie, która jest już przegrana. Jedzie właśnie na front wschodni, kiedy jego pociąg zostaje wykolejony przez ruch oporu. Walter żyje ale zamiast do Rosji trafia do niewielkiego oddziału walczącego z partyzantami w polskich lasach. Wkrótce musi wybierać między obowiązkiem i wykonywaniem brutalnych rozkazów sadystycznego dowódcy a głosem sumienia. W dodatku Walter zakochuje się w Polce, Wandzie, która pomaga partyzantom.

12.09 MISJA SKARB (FOKUS TV) Twórcy programu prezentują okoliczności odkrywania przeróżnych skarbów. Poszukiwania, dzięki dobranej ekipie, odbywają się w przyjaznej i wesołej atmosferze. Charyzmatyczni bohaterowie używają bowiem najnowocześniejszego sprzętu. Tym razem ekipa zajmuje się ustalaniem, co stało się z depozytem broni Armii Krajowej. Przeszukuje zakątki starego, opuszczonego młyna, odkrywa historię oddziałów AK na terenie Opatowa i robi wywiad wśród okolicznych mieszkańców. Ich determinacja zazwyczaj zostaje nagrodzona, lecz nikt nie może mieć pewności, czy tak będzie i tym razem…

13.09 ELITY Z WYBRZEŻA (HBO I HBO GO) Ta nietypowa komedia w satyryczny sposób przedstawia współczesne historie bohaterów utrzymujących dystans społeczny, którzy mają swoje lepsze i gorsze chwile, borykając jednocześnie z kwestiami dotyczącymi polityki, kultury czy pandemii samej w sobie. Produkcja serii skupia się na pięciu różnych i pełnych pasji punkach widzenia osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Kiedy zamknięcie się w domu zmusza bohaterów do radzenia sobie w izolacji, każde z nich reaguje frustracją, wesołością czy introspekcją.

13.09 DZIKIE MIEJSCA EUROPY (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Seria ukazuje spektakularne odrodzenie się natury w najbardziej zróżnicowanych i zapierających dech w piersiach krajobrazach Europy. Od koła podbiegunowego do mokradeł rzecznych, jesteśmy świadkami rozwoju i rozkwitu dzikiej przyrody w najbardziej niespodziewanych miejscach.

14.09 DIABELSKA GRA (FOX) Zrealizowany na podstawie powieści Guido Maria Brera serial Diabelska gra opowiada historię Massimo (Alessandro Borghi) —  włoskiego bankowca, który pnie się po szczeblach kariery w londyńskim banku. Mimo kryzysu finansowego, który dotknął świat, Massimo dobrze sobie radzi i zyskuje tym sympatię swojego mentora Dominica Morgana (Patrick Dempsey). Sprawy komplikują się, gdy Massimo zostaje uwikłany w skandal finansowy. Długo wyczekiwany przez Massimo awans przypada innemu bankierowi —  Edwardowi, który niedługo potem ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Massimo jest pewien, że ktoś próbuje go wrobić, a śmierć Edwarda jest związana z większą aferą, w którą zamieszany jest jego mentor.

14.09 PARY. NA KOZETCE- TERAPIA DLA PAR (ROMANCE TV) Bohaterowie muszą zmierzyć się z różnymi problemami, m.in. brakiem zaufania oraz zazdrością, które często prowadzą do tłumienia emocji, a w konsekwencji powodują poważne konflikty. Kolejną kwestią nastręczającą wielu problemów, okazuje się być życie intymne, niejednokrotnie odbiegające od naszych wyobrażeń… Terapeuci dokonają wiwisekcji życia uczuciowego zauroczonych nastolatków i ich pierwszych namiętności. Zobaczymy także jak z życiem uczuciowym radzą sobie pary homoseksualne. Czasem wydaje się, że miłość między dwoma osobami tej samej płci powinna być mniej skomplikowana, jednak okazuje się, że często posiada wiele trudnych niuansów.

14.09 ZAWIERUCHY PRZEPIS NA KINO (TVN FABUŁA)  Z okazji swoich 5 urodzin TVN Fabuła przygotowała dla swoich widzów niesamowitą niespodziankę! Jesienią na antenie zadebiutuje duet jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. W swoim filmowym programie ze szczyptą kulinarnej przyprawy opowiedzą o tym, na czym znają się najlepiej. Bracia Rafał i Grzegorz Zawierucha będą rozmawiać o kinie oraz przygotowywać potrawy inspirowane filmem. Wszystko to będzie odbywać się w ciepłej, domowej  atmosferze. Niewątpliwie będzie to najsmaczniejsza premiera tej jesieni!

15.09 DZIEŃ TRZECI (HBO I HBO GO)  Głównym bohaterem pierwszej części miniserialu zatytułowanej „Lato” jest Sam, który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam mieszka na odludziu i nie jest w stanie opuścić idyllicznego i niebezpiecznie urokliwego świata, który stopniowo odkrywa. Odprawiane w tajemnicy przez mieszkańców wyspy rytuały skłaniają bohatera do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości z zaburzonej perspektywy teraźniejszości. Kiedy granice między fantazją i rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne, upór, z jakim Sam stara się poznać prawdę, skłania mieszkańców wyspy do wyjawienia wstrząsającej tajemnicy. Akcja „Zimy” rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka – Helen, grana przez Naomi Harris, jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością.

15.09 HISTORIA PRZYSZŁOŚCI (HISTORY 2) Każdy z czterech odcinków poświęcony jest  jednemu aspektowi życia społecznego w nadchodzących czasach. Na podstawie wydarzeń z przeszłości oraz współczesnych danych stworzono prognozę przyszłych trendów historycznych. Twórcy serialu przejrzeli setki godzin nagrań archiwalnych, nakręcili aktualne zdjęcia na pięciu kontynentach i przeprowadzili rozmowy z 19 naukowcami.

15.09 TACY WŁAŚNIE JESTEŚMY (HBO) Opowieść o dorastaniu dwójki amerykańskich nastolatków w bazie wojskowej USA we Włoszech. Jego twórca, nominowany do Oscara Luca Guadagnino, po raz pierwszy przenosi swój wyjątkowy kinowy styl na mały ekran.

15.09 PANNA SCARLET I KOMISARZ (EPIC DRAMA) Akcja serialu rozgrywa się w czasach, gdy małżeństwo było jedyną opcją zabezpieczenia finansowego dla kobiety. Eliza, po nagłej śmierci ojca, zostaje bez środków do życia. W spadku dostaje jedynie prowadzony przez niego interes – agencję detektywistyczną. Wiktoriański Londyn rządzi się jednak swoimi prawami i aby działać w świecie zdominowanym przez mężczyzn, Eliza potrzebuje partnera. I tu pojawia się komisarz Wellington, przyjaciel rodziny i detektyw Scotland Yardu, którego mentorem był niegdyś ojciec Elizy. Jest hazardzistą, pijakiem i kobieciarzem, ale darzy Scarlet szczerym, braterskim uczuciem –  choć może nie tylko?

15.09 ALEX RIDEL (AXN) Zwykły nastolatek, niezwykły szpieg, bohater mimo woli. Życie Alexa wywraca się do góry nogami, kiedy jego wujek, Ian, ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Alex dowiaduje się nowych faktów z życie wuja m.in. tego, że był szpiegiem. Alex musi zająć jego miejsce, zostaje zwerbowany do Point Blanc, tajemniczej szkoły we francuskich Alpach. Tak zaczyna się pełna napięcia historia młodocianego szpiega.

16.09 DIABEŁ WCIELONY (NETFLIX) Mężczyzna, który pragnie ocalić umierającą żonę, ucieka się do modlitwy — i bardziej ekstremalnych rozwiązań. Mroczny dramat z udziałem Toma Hollanda i Billa Skarsgårda.

16.09 GORDON RAMSEY: 24 GODZINY W PIEKLE (BBC LIFESTYLE) Popularny szef kuchni po raz trzeci wyrusza w trasę po Stanach Zjednoczonych. Jego misją jest ocalić od katastrofy podupadające restauracje. Ma na to jednak zaledwie 24 godziny, a odwiedzane miejsca często wymagają gruntownych zmian. Gordon nie przebiera w środkach. Jak wiele uda mu się zrobić w tak krótkim czasie? Show cieszy się w USA ogromną popularnością. Może dlatego, że rewolucje Gordona dają nowe życie restauracjom, a przede wszystkim – ich właścicielom.

17-19.09 U.S. OPEN CHAMPIONSHIP (GOLF CHANNEL POLSKA)  Historia turnieju liczy ponad sto lat, co daje mu tytuł drugiego najstarszego turnieju Wielkiego Szlema w golfie, zaraz po brytyjskim The Open. Czołowi golfiści świata wezmą udział już w 120-tej edycji turnieju. Przed polskimi widzami cztery dni przepełnione emocjami na najwyższym poziomie. Na liście startowej U.S. Open widnieją największe nazwiska, na czele z Tigerem Woodsem, czy obrońcą tytułu – Garym Woodlandem. Zagrają również m.in.: aktualny numer jeden na świecie – Dustin Johnson, posiadacz rekordowych pięciu drugich miejsc w tym turnieju – Phil Mickelson, 23-letni triumfator PGA Championship – Collin Morikawa, Justin Thomas, Rory McIlroy, Tommy Fleetwood, Jon Rahm, Adam Scott, Bryson DeChambeau, Jason Day, Rickie Fowler, Sergio Garcia i wielu, wielu innych. Po raz pierwszy na antenie Golf Channel Polska, duet komentatorski: Andrzej Person i Jacek Person.

18.09 BUNDESLIGA (ELEVEN SPORTS) Rusza nowy sezon Bundesligi. Rozgrywki rozpocznie piątkowe spotkanie broniącego mistrzostwa Niemiec Bayernu Monachium z FC Schalke 04. Dla Roberta Lewandowskiego i spółki będzie to pierwszy oficjalny występ od sierpniowego triumfu w finale Ligi Mistrzów UEFA.  W sezonie 2020/21 stacja ELEVEN SPORTS będzie transmitować większość meczów Bundesligi, w tym największy szlagier każdej kolejki. Słynne starcia Bayernu Monachium z Borussią Dortmund, znane jako Der Klassiker i uważane za najważniejsze wydarzenia w kalendarzu ligi niemieckiej, zaplanowane zostały na 7 listopada i 6 marca. W rozpoczynającym się sezonie tytułu mistrzowskiego będzie bronił Bayern Monachium. Za najgroźniejszych rywali najlepszego klubu Niemiec i Europy eksperci uznają w Borussię Dortmund, a także RB Lipsk i Borussię Mönchengladbach, które już w poprzednich rozgrywkach były w stanie zagrozić Bawarczykom przez długi czas wyprzedzając ich w tabeli. Do młodej ekipy z Dortmundu, z Erlingiem Hålandem i Jadonem Sancho, dołączyli kolejni utalentowani piłkarze Jude Bellingham i Reinier, a także Thomas Meunier. Zespół Lipska pozyskał Hee-han Hwanga, który z Yussufem Poulsenem ma stworzyć jeden z najgroźniejszych ataków w Niemczech. Z kolei w drużynie z Gladbach udało się zatrzymać największe gwiazdy Marcusa Thurama i Alassane’a Pléę.

18.09 WRAKI- SKŁADAKI Z LAS VEGAS (POLSAT VIASAT EXPLORER) Znakomity mechanik Steve Darnell jest właścicielem warsztatu Welderup położonego przy Las Vegas Strip. Program ukazuje prace jego ekipy: mechanika Dana, Justina- specjalisty od produkcji, Dave’a, który zajmuje się tapicerką, grafika Travisa i praktykantki Twiggy. Zespół pracuje ręka w rękę, tworząc jedyne w swoim rodzaju rat rody: każdy z nich powstaje w czasie poniżej dziesięciu dni, głównie z używanych części. W drugiej serii poznamy nowych klientów i nowe pojazdy stworzone przez ekipę z Welderup. Warsztat rozrasta się, teraz pracuje w nim także dwóch synów Darnella, Chase i Kash. Nowym członkiem zespołu zostaje także Grant, mechanik z Kanady z 25-letnim doświadczeniem.

18.09 FRANTZ (TVP KULTURA) Akcja filmu Francois`a Ozona rozgrywa się w roku 1919 w Niemczech. Anna odwiedza grób Frantza – narzeczonego, który zginął podczas I wojny światowej. Kobieta odkrywa, że na mogiłę ukochanego przychodzi też młody Francuz, Adrien. Mężczyzna składa kwiaty i mówi jej, że był przyjacielem zmarłego. Prosi Annę, aby przedstawiła go rodzinie. Przybysz szybko zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w życiu kobiety.

18.09 PARK JURAJSKI: OBÓZ KREDOWY (NETFLIX) Szóstka nastolatków biorących udział w obozie przygodowym po drugiej stronie wyspy Isla Nublar musi współpracować, gdy dinozaury wywołują wielki chaos.

18.09 KTO ODMÓWI PANNIE MŁODEJ? (TVN 7) Bohaterką pierwszego odcinka jest Kasia, która zgłosiła się do programu, ponieważ pomimo krótkiego stażu związku jest przekonana, że chce, aby to własnie Dawid został jej mężem. Dziewczyna ma tylko 3 dni na przygotowanie wesela marzeń, a po drodze będzie na nią czekać wiele trudnych decyzji. Kasia będzie również musiała poinformować rodziców o swoich zamiarach. Jak zareagują? Czy będzie mogła liczyć na wsparcie obojga?

19.09 LATA 2000. DEKADA, KTÓRA NAS ZMIENIŁA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Początek XXI w. skierował oczy całego świata na wydarzenia w USA, gdzie 11 września 2001 r. doszło do ataku terrorystycznego na World Trade Center. Te tragiczne wydarzenia zjednoczyły w żałobie ludzi z każdego świata i zaostrzyły walkę z terroryzmem. Jednak nowe millenium to także czas rozkwitu Internetu „pod strzechami” oraz rewolucja technologiczna, która osiągnęła punkt kulminacyjny w 2008 r., gdy świat ujrzał  najsłynniejszego smartfona na świecie.

19.09 HAIR MY TRAIN A COMIN (TVP KULTURA) W przypadającej we wrześniu 50. rocznicy śmierci Jimiego Hendrixa premierowy dokument przypomnający postać legendarnego muzyka oraz zapisy koncertów z festiwali na Wyspie Wight z 1970 roku (emisja 17 września) i w Woodstock z 1969 r. (emisja 18 września).

 

18.09 TEST NA PRZYJAŹŃ (HBO GO) Siedemnastoletnia Veronica (Haley Lu Richardson) nigdy nie przypuszczała, że zechce oblać w życiu jakiś egzamin. Wszystko do czasu, kiedy widzi dodatni wynik testu ciążowego. Nagle perspektywa obiecującej przyszłości na prestiżowej uczelni staje się bardzo odległa, a dziewczyna musi zmierzyć się z decyzją, przed którą miała nigdy nie stanąć. Veronica rusza w trzydniową podróż do Nowego Meksyku ze swoją byłą najlepszą przyjaciółką, Bailey (Barbie Ferreira). Podczas wyprawy nastolatki odkrywają, że czasem najważniejszą decyzją, jaką można podjąć w życiu, jest ta dotycząca wyboru przyjaciół.

19.09 URODZENI ARTYŚCI (TVP KULTURA) Małżeństwo aktorów Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki przedstawiają rodziny artystów zajmujące się m.in. projektowaniem ogrodów czy konserwacją zabytków.

20.09 BITWA O ANGLIĘ (HISTORY) Autorzy czerpiąc ze swoich bogatych doświadczeń i szerokiej dokumentacji, upamiętniają obie strony biorące udział w tej legendarnej bitwie powietrznej II wojny światowej. Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się samolotom bojowym, dzięki nagraniom w jakości 4K poznać techniczne szczegóły jednostek działających w służbie państw Osi, a także przypomnieć sobie sceny z kultowego filmu z lat 60. Uznany ekspert awiacji, Ian Mcachlan, przedstawi zapomniane historie dotyczące tego ważnego okresu. Opowie też o roli jaką w siłach powietrznych odegrały wówczas kobiety oraz piloci z innych krajów.

20.09 W POSZUKIWANIU AMELII (NAT GEO PEOPLE) Ekipa filmowa towarzyszy Bobowi Ballardowi w próbie rozwiązania tajemnicy zniknięcia podróżniczki Amelii Earhart. To także okazja do przybliżenia tej niezwykłej postaci, która wyprzedziła swoje czasy o mniej więcej stulecie – pilotka rekordzistka i nieugięta orędowniczka praw kobiet. Ballard usilnie szuka odpowiedzi na pytanie, jaki los spotkał Amelię?

20.09 CO PRZYNIESIE JUTRO (CINEMAX) Intymna historia pary z małego miasteczka, która po blisko trzydziestu latach małżeństwa postanawia się rozstać. W ich role wcielają się doskonali: czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening  oraz laureat Złotego Globu Bill Nighy. Reżyser William Nicholson (scenariusz Les Misérables: Nędznicy) w genialny sposób kreśli fabułę, pokazując zagubienie bohaterów oraz ich sprzeczne emocje i potrzeby. W pozostałych rolach występują Josh O’Connor , Aiysha Hart oraz Ryan McKen.

21.09 DZIKIE I WOLNE (POLSAT VIASAT NATURE) Seria ukazuje pracę największego w Wielkiej Brytanii centrum leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Co roku trafia tu ponad 8 tysięcy zwierząt, aż 80 procent z nich udaje się potem przywrócić ich naturalnym środowiskom. Tym razem po raz pierwszy ich historie nie zakończą się dla nas w chwili wypuszczenia na wolność: dzięki mobilnym kamerom i najnowocześniejszym urządzeniom lokalizacyjnym możemy także śledzić ich dalsze losy. Dowiemy się dokąd wędrują, co robią i co je czeka w dziczy.

21.09 PRZEZ ŻOŁĄDEK DO ZDROWIA (STUDIOMED TV) Seria programów poświęcona propagowaniu zdrowego trybu życia.  12 ochotników zgłosiło się do programu i przez okres 6 miesięcy przeszło metamorfozę zdrowotną. Na ich przykładzie dowiemy się jak istotne jest odżywianie, jaką rolę odgrywa w prewencji i leczeniu chorób i/lub nieprawidłowości jak niedobór masy ciała, otyłość, zapalenie stawów, cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca,  choroby tarczycy, alergie, zaburzenia snu i w innych przypadkach.

22.09 MOLESTOWANIE SEKSUALNE W ŚWIECIE SPORTU (ARTE) Największe sukcesy skrywają czasem smutne tajemnice. Od kilku lat na całym świecie ujawniane są coraz to nowe przypadki molestowania seksualnego w show-biznesie, kulturze i wielu innych dziedzinach. Także i świat sportu nie jest od nich wolny. Wśród najmłodszych zawodników jedno na siedmioro dzieci doświadcza przemocy seksualnej. Federacje sportowe wolą jednak na ten temat milczeć. Kulisy niepokojącego zjawiska odsłania film dokumentalny „Molestowanie seksualne w świecie sportu”. Lekkoatletyka, pływanie, piłka nożna, sporty indywidualne i zespołowe, amatorzy czy zawodowcy – problem dotyczy wszystkich dyscyplin. Osoby pomagające sportowcom zdobywać medale okazują się czasem także ich oprawcami.

Dlaczego środowisko sportowe nie przeciwstawia się, przyzwala, a przez to wręcz sprzyja seksualnym nadużyciom? Autorzy filmu „Molestowanie w świecie sportu” sprawdzili sytuację w różnych krajach i dyscyplinach, by zbadać korzenie zjawiska i zrozumieć dlaczego nikt, począwszy od działaczy na szczeblu krajowym, a na Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim kończąc, nie może lub nie chce powstrzymać tego koszmarnego procederu.

23.09 PEWNEGO RAZU W IRAKU (BBC EARTH) Wojna w Iraku jest jednym uruchomiła łańcuch tragicznych wydarzeń, których następstwa obserwujemy do dziś. Gdy USA i Wielka Brytania zaczęły inwazję na Irak w 2003 roku, większość obserwatorów wróżyła szybkie zwycięstwo. Czas pokazał, jak bardzo się mylili. Serial to spojrzenie na wojnę z zupełnie nowego punktu widzenia. Autorzy poddali analizie jej wpływ na życie cywilów, kluczowe błędy popełnione przez obie strony konfliktu, a także, jak po latach inwazji wojsk koalicji wygląda kraj. Na ekranie emocjonalne wyznania świadków wydarzeń – irackich rodzin obserwujących pogrążającą się w wojnie ojczyznę, rodziców zamachowców-samobójców próbujących poskładać roztrzaskane życie oraz żołnierzy z trudem rozumiejących motywację swoich wrogów. Ich opowieści są wstrząsające i pełne dramatyzmu. Podobnie jak wojna, która na nowo ukształtowała nasz współczesny świat.

24.09 CUKRZYCA DO OGARNIĘCIA (STUDIOMED TV) Cukrzyca do ogarnięcia – cukrzyca ciążowa; może dotyczyć nawet co 10 kobiety w ciąży. Ma większy wpływ na rozwijające się dziecko niż na matkę. Czy można ją powstrzymać? Odpowiedz na to wiele innych pytań w rozmowie z profesor Dorotą Bombą- Opoń.

25.09 PIEKŁO POD WODĄ: II WOJNA ŚWIATOWA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Jednym z głównych wątków serii będzie najdłuższa kampania II Wojny Światowej, czyli „Bitwa o Atlantyk”, tocząca się od września 1939 do maja 1945. To tu dochodziło do największych starć między konwojami alianckimi a polującymi na nich „wilczymi stadami” U-botów Kriegsmarine. W serii poznamy m.in. mniej znany wątek zatopienia przez niemiecki okręt U-30 pasażerskiego liniowca SS Athenia, co o mały włos nie skończyłoby się przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do wojny przeciw III Rzeszy już na samym jej początku…

25.09 AGENCI CHAOSU (HBO GO) Dwuczęściowy dokument odsłania kulisy rosyjskiej ingerencji w przebieg wyborów prezydenckich w 2016 roku. Film powstał w odpowiedzi na doniesienia o rosyjskiej ingerencji w przebieg wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku. W dokumencie zobaczymy niepublikowane nigdy wcześniej nagrania z rosyjskich farm trolli i filmy znalezione w rosyjskim dark necie, które są częścią misternego planu podważenia demokracji. Jego twórcy chcą zaalarmować amerykańską opinię publiczną, ale podkreślają, że „agentami chaosu” są nie tylko Rosjanie. Podobną rolę pełnią znane osobistości z amerykańskiego świata polityki, które z powodu dwulicowości, skorumpowania lub sprzyjających okoliczności pomagały Putinowi w realizacji jego planów i wzięły na cel ufną i niepodejrzewającą niczego amerykańską opinię publiczną.

25.09 ENFUSION CAGE (FIGHTKLUB) W piątkowy wieczór w  Alkmaar żywiej zabiją serca wszystkich fanów sportów walki. Tego dnia odbędzie się bowiem kolejna gala Enfusion Cage spod znaku XTreme Stand Up. To jeden z nowych brandów wprowadzonych na rynek przez organizację Enfusion, który zadebiutował w oktagonie zaledwie przed rokiem. Walki w tej formule odbywają się w tradycyjnym oktagonie, a zawodnicy mogą korzystać z dostępnych w Enfusion technik Muay Thai, walczyć w stójce i występować w rękawicach MMA. Specjalnym ukłonem w stronę pań jest fakt, że część gal dedykowana będzie wyłącznie kobietom tak, aby to ich pojedynki stanowiły oś wydarzeń XTreme Stand Up.

26/27.09 24h NURBURGRING (MOTOWIZJA) Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja dwudziestoczterogodzinnego wyścigu odbywa się wyjątkowo we wrześniu. Na starcie stanie ponad 100 załóg w przeróżnych samochodach z autami GT3 na czele. Wszyscy zmierzą się na najdłuższym, najtrudniejszym i najbardziej wyjątkowym torze świata – Nurburgring Nordschelife. Ponad 25 kilometrów długości, 170 zakrętów – wszystko wśród lasów pasma górskiego Eifel. Miejsca na błąd jest tu wyjątkowo mało. Na dodatek pogoda może płatać figle – w jednej części toru może być bezchmurne niebo, a w innej może trwać ulewa.

26.09 INFERNO (AXN) Ekranizacja najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku Dana Browna. Słynny badacz symboli Robert Langdon (Tom Hanks) budzi się z amnezją we włoskim szpitalu i odkrywa, że ktoś na niego poluje. Profesor razem z doktor Sienną Brooks (Felicity Jones) przemierzają Europę i ścigają się z czasem, pragnąc za wszelką cenę powstrzymać szaleńca, który chce zdziesiątkować ludzkość przy pomocy stworzonego w laboratorium wirusa. W rozwikłaniu zagadki ma im pomóc poemat Dantego.

27.09 PATRIA (HBO) Tocząca się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat opowieść osadzona w Kraju Basków. Przedstawia historię opowiedzianą z perspektywy dwóch rodzin, które poróżnił brutalny konflikt, a tłem tych wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA. Serial HBO Europe jest ekranizacją powieści Fernando Aramburu.

27.09 3 WODECKI TWIST FESTIWAL (PLAYER) Specjalny koncert galowy „Dobrze, że jesteś” z najpiękniejszymi piosenkami o miłości, organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego. Wśród artystów znajdą się m.in. Natalia Kukulska, Kuba Badach i Ania Rusowicz. Transmisję z tego wyjątkowego wydarzenia będzie można obejrzeć w sieci na kanale YouTube fundacji oraz w Playerze – bez opłat i konieczności logowania. W tym trudnym momencie dla kultury najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. Z miłości do muzyki!

28.09 OSTATNI SZACH PERSKI (POLSAT VIASAT HISTORY) Bogactwo szacha Mohammada Rezy Pahlaviego było legendarne, a jego małżeństwa przez lata były gorącym tematem dla tabloidów; jednak jego czasy to także okres łamania praw człowieka, okrutnego ucisku i nietolerancji. Jest bardzo prawdopodobne, że gdyby nie jego rządy, radykalny islam nie miałby tak ekstremalnego i brutalnego kształtu, jaki znamy. Ten dokument pokazuje, co pozostało ze spuścizny reżimu po rewolucji islamskiej, łącząc biografię szacha ze społecznymi, politycznymi, ekonomicznymi i religijnymi realiami jego czasów.

30.09 OSTATNI RYCERZE          (AMC) Porywająca epopeja z Morganem Freemanem i Clivem Owenem. Akcja rozgrywa się w czasach, gdy o honor i sprawiedliwość walczono mieczem. Raiden jest upadłym wojownikiem, który musi przeciwstawić się skorumpowanemu i sadystycznemu władcy, aby pomścić Bartoka (Freeman) – swego zhańbionego mistrza.

30.09 CZERWONY HATCHBACK (CINEMAX) 33-letni Ali mieszka wraz ze swoim 5-letnim synem Amirem Hosseinem w małym domu w południowym Teheranie. Mężczyzna pracuje w firmie handlowej, w której odpowiedzialny jest ze kafeterię. Pierwszą rzeczą, którą zauważa się w jego domu, jest nieobecność kobiety. Ali bardzo pragnie zadowolić syna i zaspokoić fascynację samochodami. Planuje kupić auto od swojego przyjaciela Hamida. Po pożyczeniu pieniędzy od przyjaciół, z banku oraz wykorzystaniu wszystkich oszczędności, Aliemu, udaje się uzbierać kwotę potrzebną do dokonania transakcji. Niestety ogromna inflacja uderza w Iran, co prowadzi do gwałtownego wzrostu cen. Głęboko zasmucony Ali stara się dotrzymać obietnicy, którą złożył i mimo wszystko kupić samochód.