RUSZYŁA PRODUKCJA FILMOWO- TELEWIZYJNA

Usta Usta sezon 4, 2020.05.30, Paweł Wilczak - Adam, Marcin Perchuć - Krzysztof, Magdalena Popławska - Agnieszka, Sonia Bohosiewicz - Iza, Wojciech Mecwaldowski - Piotrek, fot. Piotr Litwic/TVN

Po przerwie spowodowanej pandemią i zawieszeniu produkcji filmowych i telewizyjnych, pojawiają się pierwsze informacje o ich reaktywacji. Wznowiono prace nad zdjęciami i postrpodukcją kilku filmów fabularnych. Jak podaje ?Rzeczpospolita?: Po zdjęciach jest film ?Bo we mnie jest seks? Katarzyny Klimkiewicz z Marią Dębską w roli Kaliny Jędrusik. (?) Na liście filmów gotowych i w trakcie realizacji jest dzisiaj ponad 40 pozycji. Nieskończeni jeszcze, zapowiadający się na wydarzenie ?Głupcy? Tomasza Wasilewskiego czy kolejny obraz Szumowskiej ?All Inclusive?, fabuła znakomitego operatora i dokumentalisty Jacka Bławuta ?Orzeł. Ostatni patrol?, sporo debiutów, m.in. Michała Wnuka (?Osiedle polskich skrzydeł?) Darii Woszek (?Maryjki?) czy Michała Szcześniaka (?Fisheye?). A także  kilka mniejszościowych polskich koprodukcji. Leszek David zdążył skończyć zdjęcia do ?Broad Peak? – bardzo oczekiwanego filmu o legendarnym polskim himalaiście Macieju Berbece.

Na plany powróciły także ekipy pracujące na potrzeby stacji i kanałów telewizyjnych. Pod koniec maja rozpoczęły się zdjęcia do 4 sezonu serialu ?Usta, usta?, który powróci na antenę TVN jesienią po 9 latach przerwy. W rolach głównych zobaczymy: Pawła Wilczaka, Sonię Bohosiewicz, Wojciecha Mecwaldowskiego, Magdalenę Popławską i Marcina Perchucia.

W środę, 3 czerwca wystartowała kolejna produkcja TVN 3. część serialu ?Chyłka?. Po ?Zaginięciu? i ?Kasacji? teraz  będzie ?Chyłka. Rewizja?. Podobnie jak w poprzednich, w rolach głównych wystąpią Magdalena Cielecka i Filip Pławiak.

W czerwcu, 11 lat od zakończenia produkcji, wróciła na plan, ekipa serialu “BrzydUla” . W rolach głównych ponownie Julia Kamińska, Filip Bobek i Małgorzata Socha. Oprócz aktorów znanych i lubianych z pierwszej serii, w obsadzie pojawią się także nowe nazwiska. Kontynuacja ?BrzydUli? jesienią w TVN i Playerze!

Trwają zdjęcia 16 sezonem serialu ?Przyjaciółki?, który jesienią pokaże Telewizja Polsat. Jak podał portal wirtualnemedia.pl do obsady serialu dołączy Paweł Małaszyński. – To nowa ważna postać, która namiesza w życiu jednej z naszych głównych bohaterek ? powiedziała Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu Telewizji Polsat. Potwierdziła także, że stacja pracuje nad nowym serialem pod roboczym tytułem ?Maria Matejko?, który trafi do ramówki jesienią lub wiosną przyszłego roku. Okres zdjęciowy zaplanowany jest na pierwszą połowę czerwca, główną rolę w produkcji zagra Paulina Chruściel.