ISE 2020, AMSTERDAM: Edukacja w świecie wielkich ekranów

Wizyta na stoisku Sony stała się okazją do spotkania ze specjalistami i rozmowy o zmianach zachodzących w firmach i instytucjach pod wpływem technologii cyfrowej oraz o znaczeniu, jakiego nabiera dziś elastyczność, zdolność do adaptacji czy personalizacja. Dla gości przygotowano również interaktywne pokazy najnowszych produktów i rozwiązań Sony. Niewątpliwą atrakcją był system wyświetlacza Crystal LED o rozdzielczości 4K x 2K. Posłuży on do wyświetlania urzekających materiałów wizualnych i nowych treści interaktywnych.

– Technologia zmienia wszystkie aspekty współczesnego życia- powiedział Damien Weissenburger, dyrektor jednostki Corporate and Education Solutions w Sony Professional Solutions Europe. – Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować na ISE 2020 nasze najnowsze, zaawansowane produkty i rozwiązania, od pionierskiego mikrofonu kształtującego wiązkę po nowe elementy naszego rozwiązania TEOS (stosuje go ponad 200 podmiotów z 28 krajów, w tym firmy Capgemini i Siemens) do kompleksowego zarządzania miejscem pracy.  TEOS 2.2 wykorzystuje postęp w technologii czujników IoT do zwiększenia poziomu integracji i wydajności. W nowej wersji systemu pojawiło się 20 nowych cech i funkcji do rezerwacji pomieszczeń, obsługi recepcji i udostępniania treści. Należą do nich dostosowywane narzędzia do inteligentnej automatyzacji, nowy interfejs Meeting Display i intuicyjna integracja z systemem Outlook.

Część stoiska Sony przeznaczono na rozwiązania z oferty Media Solutions, służące do  prostego i niedrogiego tworzenia treści w edukacji i biznesie.

Z kolei Samsung Electronics zaprezentował w Amsterdamie nową gamę urządzeń 8K z obszaru digital signage, w tym The Wall for Business 145? (P1.26mm oraz P1.68mm), który może osiągnąć imponujące 583? w rozdzielczości 8K. Pozostałe nowości to m.in. pierwsze na świecie ekrany profesjonalne 8K działające w trybie 24/7 i druga generacja popularnego cyfrowego flipcharta – Flip 2.

Samsung za jeden z priorytetów stawia sobie rozwój technologii microLED, czego dowodem jest nowa linia ekranów The Wall. Zaprezentowany tu The Wall for Business występuje w wersji 4K o wielkościach ekranu 219 i 292 cale oraz w rozdzielczości 8K o wielkościach ekranu 437 i 583 cale, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w takich zastosowaniach komercyjnych jak centra zarządzania, centra transmisyjne telewizji czy hotelowe lobby. Samsung pokazał także nową linię monitorów profesjonalnych QLED 8K, które spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów, m.in. dzięki możliwości ciągłej pracy w trybie 24/7. QLED 8K SMART Signage łączy w sobie takie rozwiązania jak technologia HDR i HDR10+, 100% odwzorowanie kolorów czy jasność dochodząca do 2 000 nitów. Samsung Flip 2 to intuicyjny i łatwy w użyciu cyfrowy flipchart, który znajduje zastosowanie m.in. w biznesie, edukacji i handlu detalicznym. Nowa wersja dysponuje nowymi funkcjami ułatwiającymi współpracę i kreatywne myślenie oraz ulepszoną konstrukcją.

Aby wzmocnić interakcję pomiędzy użytkownikami w różnych lokalizacjach, Samsung nawiązał współpracę z firmą Cisco, co zaowocowało połączeniem rozwiązania Webex Teams i Webex Roomkit Mini z możliwościami monitora Samsung Flip 2. Oferta Webex on Flip, która zostanie zaprezentowana na targach ISE 2020, zapewnia użytkownikom kompleksowy zestaw funkcji wspierających współpracę pomiędzy pracownikami w różnych lokalizacjach. Webex on Flip wspiera spotkania online takie jak telekonferencji i pozwala na łatwe przechodzenie pomiędzy prezentacjami, spotkaniami i flipchartami w obu kierunkach za pomocą kilku prostych dotknięć tablicy. Zaprojektowany specjalnie do współpracy zdalnej, Webex Teams pozwala użytkownikom na łączenie się z platformą z różnych lokalizacji i pracę z wykorzystaniem wielu cyfrowych flipchartów jednocześnie. (RM, jb)