44. BBC STUDIOS SHOWCASE, LIVERPOOL: Gwiazdorskie adaptacje i polskie przeprowadzki

Od 9 do 12 lutego odbyły się w Liverpoolu  już po raz 44. BBC Studios Showcase, największe na świecie targi produkcji telewizyjnej pojedynczego dystrybutora, na które zjeżdżają się setki kupców z całego świata. W tym roku największe zainteresowanie wzbudziły premiery poruszającej adaptacji książki Iana McGuire ?The North Water” z Colinem Farrellem w roli głównej oraz zainspirowany opowiadaniami Terry’ego Pratchetta serial ?The Watch”, którą podczas BBC Showcase zapowiedzeli Richard Dormer (?Gra o tron”) i Lara Rossi (?Cheat”). W ramach spotkań z twórcami i obsadą o swoich słodko gorzkich rolach w romantycznej adaptacji powieści Davida Nicholla “Us” opowiedziły Saskia Reeves (?Luther”) oraz duńska aktorka Sofie Gr?b?l (?The Killing”).

Nie zabrakło oczywiście najnowszych przykładów największej dumy BBC czyli produkcji przyrodniczych, z których najważniejsze polscy widzowie zobaczą po raz pierwszy na kanale BBC Earth. Organizatorzy szczególnej uwadze polecali kolejną superprodukcję ?The Perfect Planet”, którą na naszych ekranach będzie prezentował nieoceniony Sir David Attenborough. Produkcja ma uwypuklić piękno ale i niezwykłą kruchość naszej planety, której dobrobyt zależy w dużej mierze od nas ludzi.

Ten rok przyniesie też kolejny sezon serii ?Szpiedzy wśród zwierząt”, której pierwsza odsłona jest już znana naszej rodzime widowni oraz ?Animal Impossible”, w której dwóch prezenterów Tim Warwood i Adam Gendle wręcz zaryzykują życie, by sprawdzić czy niektóre popularne fakty na temat królestwa zwierząt są rzeczywiście prawdziwe.

Podczas targów BBC Studios ogłosiło, że trwają prace nad pierwszą lokalną produkcją realizowaną w Polsce. Zdjęcia do serialu, którego emisja jest planowana w tym roku na kanale BBC Brit, ruszyły pod koniec listopada 2019 r. 6-częściowa seria dokumentuje ciężką pracę i czasem dość nietypowe wyzwania kilku firm przeprowadzkowych, które pomagają klientom w całej Polsce w ich relokacjach. Niezależnie od tego czy chodzi o transport cennego przedmiotu, pracę pod dużą presją czasu, czy niecodzienne zlecenia, seria pokaże pracowników, którzy na co dzień muszą nie tylko sprawnie lawirować między wąskimi klatkami schodowymi, futrynami i korytarzami, ale też odpowiednio reagować na rozemocjonowanych klientów. W tym wszystkim zachowując dystans i niezbędne do rozładowywania napięć poczucie humoru.

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczną imprezę znaleźli się m.in.: Jodie Whittaker, Will Arnett, Stephen Merchant, Sally Phillips, Freddie Flintoff, Paddy McGuinness i Chris Harris. (obi)