JAK ONI KŁAMIO, OSZUKUJO I MANIPULUJO!

Nie, nie tym razem to nie inteligentne inaczej wesołki z publicznej telewizji, przy wyczynach których bledną dokonania czołowych partyjnych mediów epoki PRL-u. To dzisiejsze, nie tylko lokalne media zdominowane przez grafomanów obojga płci i w każdym wieku. Mają wprawdzie jakiś szefów, sekretarzy redakcji czy innych nadredaktorów ale po tym, co pojawia się w sieci widać, że to są też wysokiej klasy profesjonaliści. Oto wakacyjna dwudziestka przebojów:

 1. Cudowny rekord Polaka, piąty wynik w historii. (sport.interia.pl) News, jak news ale choć ten cudowny rekord Polak uzyskał na 400 metrów przez plotki na zdjęciu ilustrującym notkę właśnie skakał w dal w przebraniu koleżanki.
 2. Wrocławskie lotnisko uruchamia bezpośrednie loty z Wrocławia do Seulu. (Gazeta Wrocławska) Nie tylko Wrocławianie żyli dotąd w przekonaniu, że to linia lotnicza uruchamia nowe połączenia a nie lotnisko, ale musieli się mylić!
 3. Miała dość wzroku sąsiadów. Płot własnej roboty robi furorę (kobieta.wp.pl). Aż strach pomyśleć jaki wzrok ma autorka tego newsa!
 4. Pozwolił ojcu zamieszkać blisko wnuczki. O zdradzie dowiedział się dzięki elektronicznej niani. (gazeta.pl) Tylko kto zdradził: ojciec, wnuczka czy niania?
 5. Przyjechali zwiedzić Kraków. Nagle wskoczyli do kałuży. W sieci zawrzało. (kobieta.wp.pl) To może być cytat sezonu!!!
 6. Tour de France. Sprinterzy się doczekali. Człowiek- katastrofa triumfuje (Przegląd Sportowy Onet) Na speców od kolarstwa można zawsze liczyć.
 7. Śmiertelne potracenie rowerzysty w regionie. Droga w obu kierunkach zablokowana. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające (Nasze Miasto) . Zero konkretów, same ogólniki jakby zdarzenie miało miejsce na Kamczatce a nie w … Suwalskiem!
 8. Siły Izraela wkroczyły do Dżeninu. (gazeta.pl) A bezmyślność wkroczyła na Czerską.
 9. Maszynista rozjechał kota pociągiem. Francuskie koleje ukarane (zielona Interia) !!!?? Błyskotliwiej już się nie dało.
 10. Przerażające wieści. Legendarny piłkarz miał wylew. (radiozet.pl) Ciekawe co napisze ten sportowy orzeł jak wybuchnie wojna albo epidemia?
 11. Jak nauka stworzyła najgroźniejszą broń (Komputer Świat) To nie nauka ale ludzie, o czym nie wie autorka tego bezmyślnego tytułu!
 12. Będziemy toczyć tę obronę przy pomocy takich instytucji jak Muzeum Pamięć i Tożsamość, bo naród, który nie ma pamięci, traci również swoją tożsamość. (minister aktywów państwowych). Matura w wieczorówce, zaoczne studia nie wiadomo gdzie to później toczy się obronę!
 13. Straszliwa tragedia w Dąbrowie Wielkiej! (portal i.pl) To jest ta sama szkoła co : dalszy postęp, cofnąć się do tyłu, miesiąc styczeń itp. itp.
 14. Zginęła z rąk mordercy gdy wracała ze studenckiej wycieczki. (Glos Wielkopolski) Bez komentarza bo przecież najprościej zginać z rąk mordercy ????!!!!
 15. Pod pociąg wtargnęła osoba nieuprawniona. (Głos Wielkopolski) To jest news z cyklu człowiek pogryzł psa.
 16. Chełmscy kryminalni i pogranicznicy rozbili narkotykową dziuplę. (Kurier Lubelski) Rozbić dziuplę to duże osiągnięcie. Niewątpliwie!
 17. Brawurowy atak z powietrza. Pilot MI- 24 uderzył tuż nad głowami żołnierzy. (WP Wiadomości) Kogo uderzył, może autora tej notki?
 18. Cztery pijane osoby wbiły się w drzewo. Policjanci sprawdzili bieliznę kierowcy. (moto.pl) No po prostu majstersztyk!!!
 19. Szykuje się jedna z najlepszych frekwencji na meczu Lecha Poznań w europejskich pucharach. (Glos Wielkopolski) Poznańscy „dziennikarze” idą na rekord.
 20. Hotele w Toruń- Zaoszczędź na rezerwacji. (Trivago- reklama) Nie po polsku i bezmyślnie bo na zdjęciu jest… starówka w Gdańsku.