PIERWSZE TELEWIZORY PHILIPS W TECHNOLOGII MINI- LED

Wśród nowych telewizorów marki Philips TV & Sound, których premiera przewidziana jest w 2021 r., jest m.in. Philips 9636 Mini-LED (65″ i 75″).

Ekran telewizora kontroluje opracowany przez inżynierów Philips system Philips Micro Dimming Premium, który sterując odpowiednio podświetleniem w poszczególnych obszarach, pozwala uzyskać głęboką czerń w ciemnych partiach i podświetlić jasne strefy z maksymalną mocą 2000 nitów. Znakomite odwzorowanie kolorów osiągnięto dzięki wysokiej jakości panelowi VA o szerokim kącie widzenia i pokryciu palety barw 95% DCI-P3.

Wsparty sztuczną inteligencją procesor obrazu P5 AI 5. generacji ma funkcję wykrywania treści z kategorii „film” i „inteligentny” czujnik natężenia światła w pomieszczeniu pozwalający uzyskać wyjątkowy kontrast obrazu w każdych warunkach. Obsługuje standard HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości 40 – 120 Hz z prędkością 48 Gb/s. Nowością są tryby Freesync Premium Pro i Auto Game, o które producent rozszerzył opcję Auto Low Latency dostępną w ubiegłorocznych modelach.

Poza wsparciem formatów HLG, HDR10 i HDR10+ Philips 9636 Mini-LED obsługuje również HDR10+ Adaptive, który łączy dynamiczne metadane HDR10+ z aktualnymi, przekazywanymi w czasie rzeczywistym informacjami o natężeniu światła w pomieszczeniu, co umożliwia automatyczne dostosowanie jasności wyświetlanych treści – scena po scenie – do warunków otoczenia.

Wielokanałowy system audio 3.1.2 firmy Bowers & Wilkins z głośnikami Dolby Atmos Elevation z technologią Tweeter-on-Top o mocy 50 W pozwala uzyskać brzmienie niemal jakości w audiofilskiej. Głośniki w systemie 2.1, na który składa się skierowany do tyłu głośnik basowy z opatentowanym potrójnym pierścieniem i czterema pasywnymi membranami dla robiących wrażenie niskich tonów, są w osobnym panelu, który można zamontować na ścianie, a funkcja DTS Play-Fi pozwala cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości w różnych pomieszczeniach.

Obudowę telewizora, z wbudowanym Asystentem Google (Android TV 10) i współpracującym z Alexą, wykonano ze szczotkowanego metalu z bardzo cienką ramką na dole oraz minimalistyczną górą i bokami, dzięki czemu stanowiący element podstawy soundbar idealnie komponuje się z 4-stronnym podświetleniem Ambilight. Głośnik pokrywa z przodu metalowa siateczka wyłożona neutralną akustycznie tkaniną Kvadrat.

Obsługę zapewnia pilot z mikrofonem, co pozwala na sterowanie głosem włączane jednym przyciskiem. JB