UMOWA MIĘDZY ZDF ENTERPRISES A TVP ABC

ZDF Enterprises sprzedało TVP ABC wyłączne prawa do sześciu tytułów dla dzieci, w tym do takich hitów jak “Lexi i Lottie” oraz “Przygody Młodego Marco Polo”. Umowa obejmuje ponad 170 odcinków przygotowanych w polskiej wersji językowej.

Peter Lang, wiceprezes ZDFE.junior, ZDF Enterprises, powiedział: “Naszą strategią było stworzenie jednego z najobszerniejszych katalogów dla dzieci na rynku międzynarodowym. Osiągnęliśmy tę ambicję dzięki 20 000 odcinków dostępnych w 25 różnych językach, co pozwala nam obsługiwać klientów w każdym zakątku świata. Od rosyjskiego i hiszpańskiego po mandaryński i arabski, szeroka gama naszych najlepszych tytułów dla dzieci jest zlokalizowana i gotowa do transmisji.”

Młodzi polscy widzowie będą mogli cieszyć się zabawnymi serialami animowanymi takimi jak : “Lexi i Lottie” (zdjęcie wyżej, 26 x 24′), “Inui” (52 x 7′), “Czwórka i pół przyjaciół” (26 x 26′) oraz “Przygody Młodego Marco Polo” (26 x 25′). Wśród tytułów akcji znalazły się m.in.:  “The Bureau of Magical Things” (S2, 20 x 25′)- przygody Kyry i jej magicznych mocy oraz “Znajdź mnie w Paryżu” (52 x 26′) o rosyjskiej księżniczce z minionej epoki, która studiuje w Paryskiej Szkole Baletowej Opery i przypadkowo podróżuje w czasie do dnia dzisiejszego.