TVP POLONIA W STANDARDZIE HD

1 września TVP Polonia – program satelitarny Telewizji Polskiej, zmienia standard nadawania programu z jakości SD na HD. Program TVP Polonia w jakości HD będzie można odbierać satelitarnie, natomiast operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych.

Obok filmów fabularnych, seriali, audycji rozrywkowych oraz informacyjnych, TVP Polonia oferuje widzom na świecie unikatowe produkcje, programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia.
Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują też codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim – program informacyjny „Polonia 24” oraz angielskim – „Focus on Poland”.

Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień.  Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – mówi Magdalena Tadeusiak – Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.