ROUTER WSPIERAJĄCY Wi-Fi 6 PLUS

WiFi AX3 firmy Huawei to pierwszy na świecie router wspierający najnowszy standard Wi-Fi 6 Plus, który zapewnia nawet 3-krotnie szybszy przesył danych w porównaniu do wcześniejszego standardu oraz obniża o 60% poziom zakłóceń i opóźnień, co jest istotne w przypadku oglądania filmów czy grania w gry. Zapewnia transfer danych z prędkością dochodzącą do nawet 3000 Mb/s.

Urządzenie opracowano z myślą o gospodarstwach domowych, w których do internetu podłączonych jest nawet kilkanaście urządzeń, m.in. do streamingowego odtwarzania materiałów wideo, zaawansowanych gier w chmurze czy prowadzenia małego biura. Transmisję wielu strumieni danych jednocześnie umożliwia nowatorska technologia OFDMA.

Dostępne są dwie wersje: z 4-rdzeniowym procesorem i z 2-rdzeniowym. Router został wyposażony w 4 specjalne wzmacniacze: 2 dla częstotliwości 2,4 GHz i 2 dla 5 GHz. Umożliwiają one tworzenie sieci Mesh dla wielu routerów Huawei oraz obsługę bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych trybów połączeń sieciowych, poprawiających sygnał w miejscu, gdzie jest słaby internet.

Huawei WiFi AX3 w wersji czterordzeniowej zapewnia również obsługę Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła, co jest praktyczne m.in. w restauracjach lub hotelach.

Router ma trzy tryby zasilania: ściana, standard oraz uśpienie. Pierwszy – generujący najwyższe zużycie energii – polecany jest gdy podłączone do internetu urządzenia znajdują się dalej i oddzielone są dodatkowymi barierami, a trzeci może być wykorzystany, gdy chwilowo internet nie jest potrzebny. Specjalna funkcja Wi-Fi Timer pozwala wyłączyć sieć, np. podczas pracy poza domem albo nocą.

Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Harmony OS i zostało wyposażone w zabezpieczenia Huawei HomeSec, zapewniające użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie Wi-Fi 6 Plus. JB

 

Głośnik ładujący telefon